PARTI SILVER, 10 delar, olika tillverkare, mest Sverige, 1900-talets första hälft.

Skål med fotring och dekor av kymationbård. Fat. Ovoid skål med handtag, genombruten dekor, glasinsats. Mindre bägare. Strutformad vas. Skål med lock, hamrad yta. Ett par matskedar. Servettring. Smörknivsställ. H 3-20.

Slitage, smärre namngravyr.

Utropspris
2 000 SEK