Relief, snidat trä, Kina, sen Qingdynasti, omkring 1900.

Förgylld med skuren dekor. Föreställande dignitärer, ryttare och krigare. Höjd 65 x 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Torrsprickor. Mindre bitar saknas.

Utropspris
400 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?