Heini Riitahuhta

(Finland, Född 1975)
Heini Riitahuhta
(Finland, Född 1975)

Heini Riitahuhta, gryta, "Anemone", porslin signerad Heini Riitahuhta 2005.

Blommotiv mot ljus grön fond. Höjd 21 cm. Diameter 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre kantnagg.

Visats på Arabia Museums galleri 2005

Utropspris
250 EUR