Aimo Okkolin, konstglas, signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy, 1960-tal.

Ljusblå/violett (neodym) fasetterad kristall. Diameter 15 cm, höjd 31,5 cm.

Graveringar. Repor i botten.

Utropspris
600 EUR