Skrivbord, Gustaviansk stil, 1800-talets mitt.

Mahognyfanerat skrivbord med uppsats. Två lådor i sargen. Uppsats med lådor och fack bakom jalusipardörrar. Grön läderbeklädd bordsskiva. Mässingsbeslag. Längd 144 cm, djup 70 cm. höjd 76 - 110 cm.

Renoverad. Märken. Smärre fanerskador. Nyckel finns.

Utropspris
500 EUR