Fat, fajans, rokoko, 1700-tal.

Konturerad form med vågig dekor, delvis glaserat i blått. Längd 53,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13