Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIVBORD, nyrenässans, 1800-tal.

Valnöt. Rak form med två lådor i sargen. Balustersvarvade ben. Uppsats med skåp samt lådor. L 100, b 63, h 157. Nyckel finns.

Svart läder skiva saknas. Smärre sprickor samt fanérskador. En hylla saknas i skåpet. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK