Bordslampa, Bouillotte modell, Louis XVI-stil, Frankrike 1900-talets början.

Förgylld brons, för tre ljus. Höjd 73 cm, kupans bredd 46 cm

Senare målning på skärmen. Senare sladd. Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR