Skulptur, buddha, brännförgylld mässing, 1900-tal.

Buddha sittande i lotus position. Höjd 14 cm, bredd 8,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
300 EUR