SKÅL, porslin, Kina 1800-tal.

SKÅL, porslin, Kina 1800-tal.

Dekor i järnoxidrött. Konturerad kant. H 6, L 19.

Slitage. Smärre tillverkningsdefekter vid fotring.

Utropspris
1 000 SEK