Stol av bonad björk. Svängda ben med fotkryss och ball-and-claw fötter.Lös stoppad sits. Svängda armlän. Balusterformad ryggbricka. Sitthöjd 43, bredd 61, höjd 101 cm.
Skador. Lagningar. Kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.