Adolf Beckert

(Tjeckien, 1884-1929)
Adolf Beckert
(Tjeckien, 1884-1929)

Adolf Beckert, tillskriven, bonbonjär, glas, Steinschönau, 1910-20-tal.

Med svart och förgylld dekor, runt livet jaktmotiv med djur och figurer, samt eklöv och ekollon. Märkt 8. inuti locket. Höjd 18 cm.

Repor, obetydligt kantnagg på lock. Dekorslitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13