Gustav Lindell/Kustaa Hiekka, armring, 18K guld, halvpärlor, Tammerfors 1889.

Inre omkrets 17 cm, bredd ca. 11-15 mm.
Total vikt 17 g.

Åldersrelaterat slitage. Pärlor med slitage. Liten lagning.

Utropspris
1 300 EUR