Bestickuppsättning, 25 delar, silver, "Chippendale", Tavastehus och Åbo 1961-2003.

6 gafflar, längd 17,5 cm
6 knivar, 20,5 cm
6 kaffeskedar, 12,5 cm,
2 serveringsskedar, 19 cm och 20 cm
3 kakspadar, 22,5 cm
2 soppslevar, 25 cm och 26,5 cm.
Vikt 420g, exkl. bestick med stålblad.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Monogramgravyrer.

Utropspris
300 EUR