Madeleine Pyk – en samling F769

Viktsatser, 2 st, Fredric Mossberg, Södermanlands län, 1820, samt Carl Fredric Gleisman, Stockholm, 1831.

Ena stämplade Fm 1820 1/6 IH samt med Tre Kronor. Andra stämplad 1831 FG under krona. Höjd 4 cm.

Ena ej komplett samt med skadat gångjärn. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK