Halsband, 17K guld/platina och gammalslipade diamanter, 1900-talets första hälft.

Diamanter totalt ca. 0.92 ct.
Hängets höjd ca 26 mm, kedjans längd 41,5 cm. Total vikt 4 g.

Något slitage.

Utropspris
1 000 EUR