Madeleine Pyk – en samling F769

Takkrona, venetiansk stil, 1900-talets mitt.

Blått och röktonat glas. Dekor av blommor och blad. Glasad stam. Sex ljuspunkter. Diameter 65, höjd 80 cm.

Ej funktionstestad. Nagg. En ljusarm med skadat och lagat fäste, sned.

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14