Vägglampa, Swedish Grace, 1920-30-tal.

Stomme i mässingsplåt med ljusarm i gjuten brons, bronserad samt klassicerande dekor, en ljuspunkt, total höjd ca 77 cm, djup från vägg ca 27 cm

Slitage, renoverade och nydragen el. Krönet löst från stommen.

Klubbat pris
29 500
2 799
3 203
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8 jan 20:39
29 500 SEK
8 jan 20:13
28 500 SEK
8 jan 20:13
28 000 SEK
8 jan 20:09
27 000 SEK
8 jan 20:09
26 000 SEK
8 jan 7:20
25 000 SEK
4 jan 14:19
22 350 SEK
3 jan 20:48
13 000 SEK
31 dec 2025 16:04
12 000 SEK
30 dec 2025 22:15
10 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77