Ring, 14K vitguld, droppslipad smaragd ca. 7.72 ct och diamanter.

Infattningens mått ca. 22 x 15 mm. Diamanter totalt ca 0.80 ct enligt medföljande IGI-report nr 75J8971024.
Storlek 16,75/53. Total vikt 5,6 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
2 900 EUR