1633998

Stol, allmoge, 1700/1800-tal.

Stol, allmoge, 1700/1800-tal.

Furu, ryggstöd med skuren dekor. Höjd 76 cm, bredd 44 cm, sitthöjd 32 cm.

Åldersrelaterat slitage. Gamla lagningar. Torrsprickor.

Utropspris
350 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219