Gabriele och Oscar Buratti, golvlampa, "Equatore", Fontana Arte, Italien. 2000-tal.

Stomme i koppar, med tonad glaskupa. Ledbelysning med dimmerfunktion. Höjd 175 cm, bredd 36 cm.

Smärre slitage. Smärre repor. Helhetsintrycket är mycket gott. Ej funktionstestad.

Utropspris
900 EUR