Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Stomme i mässing, behängd med prismor. 4 ljusarmar samt elektrifierad med 4 ljuspunkter. Höjd 70 cm. Diameter ca 50 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR