1638400

Seldon, allmoge, 1800-tal.

Seldon, allmoge, 1800-tal.

Ett par lokor, 70 cm vardera, samt en selbåge, 55 x 31 cm. Skuret och bemålat trä, läder samt bjällror av metall.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Ställvis skador. Rost.

Utropspris
2 500 SEK