Byrå, 1800-talets början, Sengustaviansk.

Mahogny och mahognyfanér. Två lådor med mässingsbeslag. Dekorerad med tandsnitt. Bredd 77, djup 41, höjd 76 cm.

Ställvis slitage och märken. Torrsprickor och smärre fanérskador. Renoverad med retuscher. Smärre maskhål. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13