Skål och bägare, silver, bl.a. Gustaf Janson, CG Hallberg, Stockholm 1957.

Oval skål i slät modell på rund fot, Gustaf Janson, CG Hallberg, Stockholm 1957. Längd 15,5, bredd 10,5, höjd 7 cm. Bägare i slät modell med stämplad kantbård, nedåt avsmalnande form på rund fot. Stämplad 835 och med svensk importstämpel. Diameter 8,5, höjd 13,5 cm.
Total vikt: 349 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38