Fåtöljer, ett par, Swedfurn, Slätte möbler, Töreboda, 1900-talets andra hälft.

Stoppad rygg och sits med knapphäftad textilklädsel. Snurrbara på femdelad centralfot med laminat. Etikettmärkta. Sitthöjd 39, bredd 84, höjd 93 cm.

Visst slitage. Märken, fläckar. Något blekt klädsel, ställvis skador. Den ena med något lös fot. Bortfall av laminat.

Utropspris
5 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13