Fujiwo Ishimoto

(Finland, Född 1941)
Fujiwo Ishimoto
(Finland, Född 1941)

Fujiwo Ishimoto, vas, keramik, signerad och märkt i massan, Arabia, Finland.

Mörkblå och orange glasyr, räfflad yta. För väggupphängning. Längd 36,5 cm. Diameter ca 3,2 cm. Numrerad 378/500

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
300 EUR