Stomme av bonat lövträ, skuren dekor av musslor och akantusblad. Sits och rygg med textilklädsel. Sitthöjd 47, bredd 46, höjd 125 cm.
Slitage. Lagningar. Ställvis vissa mindre skador. Senare klädsel. Torrsprickor. Röklukt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10