Stolar, 4 st, tidigt 1700-tal. Barock

Stomme av bonat lövträ, skuren dekor av musslor och akantusblad. Sits och rygg med textilklädsel. Sitthöjd 47, bredd 46, höjd 125 cm.

Slitage. Lagningar. Ställvis vissa mindre skador. Senare klädsel. Torrsprickor. Röklukt.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13