1639802

Edvin Öhrström

(Sverige, 1906-1994)
Edvin Öhrström
(Sverige, 1906-1994)

Edvin Öhrström, skål, glas, "Ariel", Orrefors, 1976.

Blått glas med innesluten dekor av luftbubblor i rader. Signerad Orrefors Ariel Nr. 184. E.6. Edvin Öhrström. Diameter 20,5 cm.

Enstaka repor och märken.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13