Karmstol, 1900-talets andra hälft. Rokokostil.

Fåtölj med stomme av mörkbetsad bok. Stoppad rygg och sits med röd skinnklädsel. Sitthöjd 45, bredd 66, höjd 108 cm.

Något slitage. Märken. Smärre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13