Fåtölj med fotpall, 1900-talets senare del.

Helstoppad fåtölj med randig textilklädsel. Lösa dynor i rygg och sits. Fötter av betsad bok varav de främre på trissor. Sitthöjd 40, bredd 84, höjd 80 cm.

Smärre slitage. Fläckar. Märken. Klädseln har släppt på ett par ställen.

Utropspris
4 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38