MATSERVIS, 37 delar, benporslin, "Berså" Stig Lindberg, Gustavsberg.

Dekor av gröna blad. 9 mattallrikar, 8 assietter, 6 äggkoppar, 5 uppläggningsfat, 8 skålar samt tillbringare. 3 kaffefat medföljer.

Bruksslitage. Krackelyr och nagg.

Utropspris
3 000 SEK