David Rosén

(Sverige, 1910-1993)
David Rosén
(Sverige, 1910-1993)

David Rosén, soffbord, "579-022" ur "Futura"-serien, Nordiska Kompaniet, formgivet 1948/1949.

Bok samt skiva i formpressad mahogny. Märkt med metalletikett, ca 99x55x55 cm

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken.

Utropspris
2 500 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13