Casoletter, ett par, sent 1800-tal. Louis XVI-stil.
Förgylld brons. Urnformade med dekor av vädurshuvuden och lagergirlander. Kolonnformat skaft på kvadratiskt postament med kulfötter vid avslut. Höjd 23 cm.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.