Casoletter, ett par, sent 1800-tal. Louis XVI-stil.

Förgylld brons. Urnformade med dekor av vädurshuvuden och lagergirlander. Kolonnformat skaft på kvadratiskt postament med kulfötter vid avslut. Höjd 23 cm.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
4 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13