Ring, 18K guld, med en ljusblå safir och diamanter, finska stämplar.

Diamanter totalt ca. 0.10 ct, safirens mått ca 7,5 x 8,2 mm. Storlek 17,5/55. Total vikt 4,6 g.

Smärre slitage.

Utropspris
1 200 EUR