Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

Friedl Holzer-Kjellberg, skål, signerad - F.H.Kj-.

Stengods. Grönbrun glasyr. Höjd 9 cm. Diameter 14,5 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
300 EUR