Dora Wahlroos

(Finland, 1870-1947)
Dora Wahlroos
(Finland, 1870-1947)

Dora Wahlroos, Sommardag.

Signerad Dora Wahlroos och daterad 1938 Korpilaks. Akvarell, 31,5 x 47,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågigt papper.

Utropspris
300 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13