Taklampa, modell 326/4, Taidetakomo Antti Hakkarainen 1930-tal.

Mässingsstomme, behängd med prismor. 4-kupor i gultonat glas. Höjd 62 cm, diameter 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlöpingar. Ej funktionstestad.

Utropspris
250 EUR