Te- och kaffeservis, 3 delar, samt sockerskål, silver, bl a E. Silver & Co, Sheffield, England 1946-47

Kaffekanna, tekanna samt gräddkanna, E. Silver & Co, Sheffield 1946-47. Sockerskål, John Aldwinckle & Thomas Slater, London 1886. Delvis godronnerade samt med svärtade hänklar.

Höjd 5,5-22,5 cm. Vikt tillsammans 1901 gram.

Smärre slitage, märken, bucklor.

Utropspris
10 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13