Ragnar Helsén

(Sverige, Född 1917)
Ragnar Helsén
(Sverige, Född 1917)

Ragnar Helsén, fåtölj, "Oxford", Stjernmöbler, Herrljunga för firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Hög rygg, klädd i rutig textil. Benställning i mahogny. Sitthöjd 44 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Liten textilskada.

Utropspris
5 000 SEK

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13