Ragnar Helsén, fåtölj, "Oxford", Stjernmöbler, Herrljunga för firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.
Hög rygg, klädd i rutig textil. Benställning i mahogny. Sitthöjd 44 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Liten textilskada.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10