Arne Jones E1299

Soffgrupp, 2 delar, Swedform, Skillingaryd, 1970-tal

Soffa samt fåtölj. Lackerad metallstomme, canvas samt lösa vändbara dynor klädda i manchestertyg med knappar. Etikettmärkta. Soffa bredd 150, djup 85, höjd 70, sitthöjd 35 cm. Fåtölj bredd 100, djup 85, höjd 70, sitthöjd 35 cm.

Smärre åldersrelaterat slitage. Blekt textil, smärre fläckar, märken och repor.

Utropspris
4 000 SEK