Ring, 14K vitguld med oval brilljantslipad diamant.

Diamant ca 0.90 ct, K/VS2 enligt medföljande GIA dossier. Diamanten med laser inskription som överensstämmer med sertifikatet. Sidodiamanter tot. ca 0.016 ct.
Storlek 17,5/55+, total vikt 5,4 g.

Smärre slitage. En liten diamant med obetydligt nagg synlig med 10 x lupp.

Utropspris
2 300 EUR