Senapskanna silver troligen England/Irland tidigt 1800-tal

Urnformad med svängda hänklar på fyrkantig bas, välvt lock led lockknopp i form av ekollon, höjd ca 14 cm, vikt ca 170 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor. Bucklor. instabil

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13