Falkenbergs Belysning, bords/vägglampa, modell "6160", 1950-tal.
Pulverlackerad stomme och skärm, stämpelmärkt FLB 6160. Justerbar höjd ca 20-24 cm.
Slitage, sladd saknas. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10