Servis ca 60 dlr "Frijsenborg" Royal Copenhagen Danmark 1900-talets mitt porslin

Bestående av;
12 tallrikar diameter 26 cm,
12 djupa tallrikar diameter 2 cm,
12 tallrikar diameter 22 cm,
12 assietter,
2 såsbåtar,
2 mindre ovala fat,
3 ovala uppläggningsfat längd ca 31-37-44 cm,
1 karott med lock,
1 uppläggningsskål,
2 skålar på fot,
1 skål

Åldersrelaterat slitage. Repor. Andrasortering.

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13