Öronlappsfåtölj, 1900-talet.

Öronlappsfåtölj, 1900-talet.

Stoppad klädd sits i läder med dekorativa knappar, benställning med kopplade raka ben med avslutande hjul. Sitthöjd fram 42, bredd 79, djup ca 85, höjd 110 cm.

Åldersrelaterat slitage, fläckar, knappar saknas.

Utropspris
2 500 SEK