KG Nilson

(Sverige, Född 1942)
KG Nilson
(Sverige, Född 1942)

KG Nilson, "Skissen till väggmålning i Falun"

Signerad KG Nilson och daterad 1980. Triptyk. Olja på pannå 11,5 x 7 cm vardera, mått inklusive ram 32,4 x 44,3 cm.

Proveniens

Galleri Octopus

4 500
431
488
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
21 jan 18:52
4 500 SEK
21 jan 9:16
4 000 SEK
15 jan 11:27
3 200 SEK
14 jan 17:08
3 000 SEK

Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13