Bordsskedar, 12 st, silver, modell "Gammal fransk", bl.a. Adolf Zethelius, Stockholm 1826.

2 bordsskedar, Adolf Zethelius, Stockholm 1826, längd 18,2 cm.
5 bordsskedar, Carl August Löndberg, Västervik 1869. Längd 18,2 cm.
5 bordsskedar, möjligen Johan Alfred Rosenquist, Västervk 1859. Längd 18,3 cm.
Vikt: 504 gram.

Smärre slitage. Skaften med stämplade monogram.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13