Vaser, ett par, förgylld och patinerad brons, Qingdynastin (1644-1912).

Balusterformade, octagonala. Rik dekor i relief med arkaiserande motiv samt masker och inläggningar. Bär sigillmärken. Höjd 25,5 cm.

Hänklar saknas. Slitage, märken.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

1 200
115
130
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
6 jan 22:11
1 200 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13