Gallerimatta, antik Mahal, Västra Persien, ca 467 x 170 cm

Omkring år 1900. Terrakottafärgad spegel med stor blå medaljong samt hörnornament. Mörkblå huvudbård med stiliserad ranka.

Slitage. Lagningar.

Införselmoms

Inga bud
0
0
0
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13